Незвичайні пригоди на звичайних сторінках


  2 квітня, у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена (1805-1875), в усьому світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Започатковане це свято у 1967 році згідно з рішенням Міжнародної ради з дитячої книги (IBBY).
Цього дня згадують і обов’язково цитують засновника та першого президента Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги (IBBY) Є.Лепман: «Дитяча література – це ключ до мирного співіснування… усієї планети». Саме Є.Лепман є одним із організаторів Міжнародної молодіжної бібліотеки в Мюнхені. Нині це найбільша у світі бібліотека дитячої й підліткової літератури, яка містить понад 6 тисяч книг і близько 80 тисяч журналів, виданих більше ніж 130 мовами.
Раз на два роки в цей день Міжнародна рада з дитячої та юнацької літератури ЮНЕСКО вручає міжнародну премію за видатний внесок у дитячу літературу (її називають малою Нобелівською премією) найкращим письменникам і художникам-ілюстраторам дитячої книжки. Церемонія відбувається в рідному місті Андерсена – Оденсі. Найвищою та найпочеснішою вважається Золота медаль із профілем казкаря.
Кілька десятків років Україна популяризує світові українську дитячу книжку. 1973 року Почесний диплом Міжнародної премії імені Г.К.Андерсена за поему-казку «Барвінок і Весна» отримав український письменник Богдан Чалий, а 1979 року до «Почесного списку Андерсена» вписано ім’я Всеволода Нестайка та його книжку «Тореадори з Васюківки».

З нагоди Міжнародного дня дитячої книги ми підготували калейдоскоп книжкових переглядів, тож запрошуємо наших читайликів до чудової подорожі світом фантастичних пригод, дивовижних мандрівок, детективних історій, літературних відкриттів...Коментарі