Живий гомін далеких епох



14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі кажуть: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». Ще це потрійне свято для нашого народу: День козацтва, День народження УПА і День захисника України. 
До свята я підготувала виставку літератури, з якої можна дізнатися про героїчні події далеких епох і сьогодення. А також зануритися у світ художнього слова Василя Шкляра, Андрія Кокотюхи, Ніни Фіалко, Сергія Лойка, Андрія Чайковського та інших.

.
Пресвята Богородиця – покровителька українського козацтва
Запорізькі козаки вважали Богородицю своєю заступницею і в кожному січовому таборі будували Покровську церкву, а в походи завжди брали ікону Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки не йшли в походи й не починали важливих подій, не помолившись перед іконою своєї покровительки. Крім того, вони настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.



Свято Покрови Пресвятої Богородиці – річниця створення УПА 
Своєю покровителькою Богородицю називали й воїни Української повстанської армії (УПА), адже саме цю дату вважають днем її заснування. Свято не відзначалося у радянський період. Утім, третій президент незалежної України Віктор Ющенко своїм Указом відновив святкування річниці створення УПА саме 14 жовтня на Покрову.


14 жовтня – День захисника України 
День захисника України – порівняно молоде свято. Його відзначення було започатковане п'ятим президентом України Петром Порошенком. Відповідно до Указу, це зроблено “з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві”.






Коментарі