Оновлена бібліотека відчиняє двері!


29 серпня після проведеного капітального ремонту наша бібліотека відновила свою роботу. На проведення ремонту книгозбірні з міського бюджету виділили майже 900 тисяч гривень. Роботи тривали чотири місяці. Приміщення відремонтували повністю, включаючи дах і фасад. Відтепер тут і автономна система опалення. Востаннє ремонт цієї бібліотеки проводився ще за радянських часів.

На свято відкриття завітав міський голова Володимир Гройсман. «Збереження і розвиток бібліотечної системи сьогодні є вкрай важливим, особливо в епоху технічного прогресу, – зазначив міський голова. – Приємно, що на відкритті бібліотеки є діти, адже я сподіваюся, що книгозбірня стане їхнім улюбленим місцем. Згадуючи своє дитинство, я пам’ятаю, як дідусь брав мене за руку і вів у бібліотеку. Там, разом з ним, я проводив багато часу. Бажаю, щоб у цю оновлену бібліотеку приходило багато користувачів, і щоб цей заклад став центром освіти і дозвілля для вінничан».

Привітала колектив бібліотеки та її читачів і новопризначений директор Вінницької міської централізованої бібліотечної системи Ірина Івасюк. Попереднє місце роботи Ірини Олексіївни – начальник відділу довузівської підготовки, профорієнтаційної роботи та PR-технологій Вінницького кооперативного інституту. До цього працювала в обласній державній адміністрації в управлінні по зв’язках з громадськістю. Закінчила Академію державного управління при Президентові України, стажувалася в Канаді. Є магістром державного управління.

Ірина Івасюк підкреслила, що бібліотека – це не просто книгосховище, а центр духовного розвитку і спілкування між людьми будь-якого віку. «Протягом останніх років для розвитку бібліотечної системи міста було зроблено чимало, – каже Ірина Івасюк. – Приємно бачити, як місто загалом та бібліотеки зокрема розвиваються і стають більш сучасними. Я намагатимусь гідно продовжувати цю справу. Бібліотека філія № 11 має мистецький напрямок. Маємо надію, що сюди приходитимуть не лише, щоб взяти книги або прочитати їх в читальному залі, а й для творчого розвитку. Наприклад, бібліотека співпрацює з фотоклубом «Обрій», клубом східного танцю, тут проходять зустрічі з письменниками та художниками. В планах – залучити й ветеранську організацію мікрорайону, представники якої спілкуватимуться з користувачами закладу. Нині фонди бібліотеки філії № 11нараховують близько 45 тисяч примірників книг і періодичних видань. Тут можна скористатися безкоштовним Інтернетом»

Почесним гостем свята став колишній керівник міської централізованої бібліотечної системи, а нині директор загальноосвітньої школи № 20 Володимир Малінін. «Це заклад нового типу, який має чудовий потенціал для розвитку і перетворення в центр для спілкування мешканців прилеглих мікрорайонів. Тут створені чудові умови для навчання, відпочинку та творчого розвитку людей різного віку. – Розповів Володимир Малінін. – Приміщення адаптоване для перебування людей з обмеженими можливостями: обладнане пандусом, є і спеціальна кімната гігієни для людей цієї категорії. У перспективі – адаптація всієї бібліотечної системи для комфортного перебування у її закладах людей з обмеженими можливостями»

Директор департаменту культури міської ради Ірина Френкель підкреслила, що відкриття оновленої бібліотеки – важлива культурна подія жителів Свердловського масиву та мікрорайону «Поділля».Коментарі