Історія бібліотеки

Нашу книгозбірню відкрито у 1960 році, як міську бібліотеку імені М. Ю. Лермонтова. Це був час, коли район Свердловського масиву інтенсивно розбудовувався. Містилася бібліотека у двох кімнатах загальною площею 78 кв. м, в будинку за адресою вул. Свердлова, 145 (пізніше номер будинку змінився з 145 на 153).

Бібліотечний фонд налічував в ті часи 22 тисячі примірників видань. Користувачі не мали вільного доступу до фонду. В рік бібліотека обслуговувала 1600 користувачів. Штат книгозбірні складався з двох бібліотекарів.

Восени 1976 року, в зв’язку з утворенням Вінницької міської централізованої бібліотечної системи, книгозбірня змінює свій статус — вона стає бібліотекою-філією № 11 новоствореної мережі. На початку 1988 році книгозбірня отримала нове, спеціально спроектоване для бібліотеки приміщення загальною площею 680 кв. м на першому поверсі дев’ятиповерхового житлового будинку за адресою вул. Свердлова, 189.

Роки плили за роками, мінялось обличчя міста, книгозбірні, бібліотечний колектив теж зазнавав змін. В 1970-х роках у бібліотеці працювали Євдокія Данилівна Бондар, Олександр Мойсейович Гальперін та Віра Олександрівна Слюсар. У 1980-ті тут працювали Тетяна Іванівна Міщан, Марина Леонідівна Воєводіна, Лілія Павлівна Іщенко, на зміну останній прийшла Людмила Олександрівна Терешенкова. В 1994 році на роботу до бібліотеки прийшли Світлана Василівна Плотнікова, Лариса Андріївна Богданюк та Людмила Миколаївна Вівтоненко (пізніше її змінив Роман Миколайович Куземський). На сьогодні штат книгозбірні складається з трьох фахівців — завідувачки філії Світлани Василівни Плотнікової та бібліотекарів 1-ї категорії Лариси Андріївни Богданюк і Наталії Анатоліївни Нікітенко.

Посаду завідувача бібліотеки в різні часи обіймали: Віра Олександрівна Слюсар (1978-1982), Олександр Мойсейович Гальперін (1982-1988, 1994-2003), Тетяна Іванівна Міщан (1988-1994). З 2003 року бібліотеку очолює Світлана Василівна Плотнікова.

Наприкінці 90-х — на початку 2000-х років, після тривалої боротьби, майже половина приміщення бібліотеки відійшла у власність приватної фірми «Професійна спілка працівників торгівлі, сфери надання послуг та громадського харчування». Площа бібліотеки відтепер стала складати 367,3 кв. м. Для дитячого абонементу було виокремлено половину читального залу.

Сьогодні бібліотечний фонд налічує 44233 примірники книжкових видань, 30 назв газет та журналів. Колектив бібліотеки щорічно обслуговує близько 3 тис. користувачів. Ми ведемо активну роботу в координації з іншими установами та організаціями як мікрорайону, так і міста в цілому: із ЗОШ № 16, ДНЗ № 25, з Вінницьким медичним коледжем імені академіка Д. К. Заболотного, з дитячою художньою школою, народним клубом фотомистецтва «Обрій». У ці роки на сторінках місцевої преси багато публікацій про нашу бібліотеку. Ведеться робота з окремих напрямків виховання (родинного, народознавчого, превентивного, патріотичного, краєзнавчого, трудового, художньо-естетичного). З 2008 році в бібліотеці діє Інтернет-центр.

Серед пріоритетних напрямків діяльності бібліотеки — задоволення духовних потреб користувачів; популяризація кращих здобутків культури, звичаїв та традицій українського народу, вітчизняної книги для дорослих і дітей; заходи з просування і популяризації читання; організація дозвілля та допомога у навчанні. В бібліотеці діють два клуба за інтересами — «Зустрічі без прощань» та «Країна Читалія».

На допомогу народознавчому вихованню відкрито етнографічну кімнату «В гості до бабусі», де проводяться екскурсії для дітей і народознавчі уроки. Як плід співпраці бібліотеки з фотоклубом «Обрій», в бібліотеці регулярно проводяться фотовиставки. Також проводяться виставки декоративно-прикладного мистецтва, зустрічі з вінницькими письменниками, майстер-класи.

Коментарі